Glavni trg 24
1241 Kamnik
Včeraj, v nedeljo, 26. marca 2023, se je v prireditvenem šotoru pri Termah Snovik odvijal 17. velikonočni sejem v organizaciji Turističnega društva Tuhinjska dolina in Term Snovik. Zbranim sta se ob tej priložnosti pridružila župan Matej Slapar in podžupan Uroš Pirc.
Kot je v navadi, je dišalo po velikonočnim dobrotah, domačini pa so nam pričarali pravo velikonočno vzdušje s prikazom obrti in rokodelskih spretnosti izdelave butaric. Sejem je spremljal pisan zabavno-kulturni program, potekala je ustvarjalna velikonočna delavnica s članicami društva in Osnovno šolo Šmartno v Tuhinju, odvijalo pa se je 5. tekmovanje v spretnostnem ribanju hrena, v katerem so se pomerili obiskovalci iz bližnje in daljne okolice. Zbrani so lahko kupili velikonočne dobrote (od domačega kruha in potic do medu, domačih rezancev, domačih lokalnih sirov in skute ter seveda suhomesnatih izdelkov) ter druge zanimivosti pri ponudnikih na stojnicah.
Ob zvokih Godbe Tuhinjske doline in kulturnem programu otrok Podružnične šole Sela je ljubitelje tradicije, rokodelskih izdelkov in domačih dobrot pozdravil tudi župan Matej Slapar, ki je poudaril, da je hvaležen Turističnemu društvu Tuhinjska dolina kot tudi otrokom podružnične šole, ki so nastopili, da ohranjajo slovensko etnološko dediščino in domačo obrt. Ob prazniku Občine Kamnik je vse zbrane povabil na slovesnosti in jim čestital ter zaželel ponosno praznovanje občinskega praznika.
Najboljšim tekmovalcem 5. tekmovanja v spretnostnem ribanju hrena so bile podeljene praktične nagrade in priznanja.