Glavni trg 24
1240 Kamnik
Medobčinski muzej Kamnik sodeluje, sedaj že v tradicionalni spletni akciji Slovenskega muzejskega društva in Službe za matičnost muzejev pri NMS #NAPREJVPRETEKLOST #MUZEJZAVSE, ki se bo odvijala na spletu od 5. do 11. decembra 2022. Z njo opozarjamo na bogastvo, ki ga ponujajo naši muzeji ter na dejstvo, da so muzeji zanimivi, zabavni ter varni prostori učenja in zabave.
V kamniškem muzeju bomo pripravili tri nove videe na naši spletni strani https://www.muzej-kamnik-on.net/, FB https://www.facebook.com/muzej.kamnik/ in kanalu youtube https://www.youtube.com/channel/UCZEOq6x3osTIC21lZ-t5RXw.
Ponedeljek, 5. december 2022, ob 10. uri
Premierno predvajanje videa
Skrivnostne poti negovskih čelad. Halštatski knezi med Kamnikom in Novim mestom – zgodba o negovski čeladi z Vrhpolja pri Kamniku
Sreda, 7. decembra 2022, ob 10. uri
Premierno predvajanje videa
Skrivnostne poti negovskih čelad. Halštatski knezi med Kamnikom in Novim mestom – zgodba o negovski čeladi s Kope nad Kompoljami
Petek, 9. december 2022, ob 10. uri
Premierno predvajanje videa
Skrivnostne poti negovskih čelad. Halštatski knezi med Kamnikom in Novim mestom – zgodba o negovski čeladi iz Kandije v Novem mestu
Avtorji videa: Janja Železnikar (MMK), Matic Zupan in dr. Boštjan Laharnar (NMS), dr. Borut Križ in Petra Stipančić (DM NM) ter Vladimir Ristić.
Vabljeni k ogledu videa in seveda k ogledu razstave.
Besedilo: Medobčinski muzej Kamnik