Glavni trg 24
1240 Kamnik
Vas zanima, kaj se je dogajalo na Občini v preteklem tednu? Odpiramo vam vrata Glavnega trga 24. Dobrodošli!
Oddelek za gospodarske dejavnosti, gospodarske javne službe in financeOddelek za gospodarske javne službe
Gradnja sekundarnega vodovoda na severnem delu Smodnišnice
V preteklem tednu se je pričela gradnja sekundarnega vodovoda na severnem delu Smodnišnice do objekta Društva GRS Kamnik, ki bo omogočal oskrbo s pitno vodo za obstoječe objekte. Vodovod NL DN 100 v dolžini 614 metrov bo zajemal tudi hidrantno omrežje, ki bo zagotavljalo požarno varnost na tem območju. Dela bodo potekala predvidoma 30 dni.
Sanacija brežin potoka Belščica
V preteklem tednu je bila uspešno zaključena sanacija potoka Belščica v dolžini 1.800 metrov ob občinski cesti LC161101 Motnik-Zgornji Motnik-Bela. V prihodnjih dneh bo izvajalec del podjetje Nivo Eko, d. o. o. izvedel še namestitev varovalnih ograj ob cesti. Ocenjena vrednost sanacije znaša 250.000 evrov.
Vsem uporabnikom se zahvaljujemo za spoštovanje navodil izvajalca ter spremenjene prometne signalizacije v času gradnje.
Sanacija vodotoka Motnišnica
Sanacija potoka Motnišnica se nadaljuje skladno z izdelano projektno dokumentacijo. Izvajalec del, podjetje Nivo Eko, d. o. o., izvaja sanacijo poškodovanih brežin in struge vodotoka. Dela bodo po planu izvajalca del zaključena v prihodnjih dneh.
Ureditev prepusta na javni poti Liplje
Močno neurje je v poletnih mesecih močno poškodovalo prepuste pod občinsko cesto JP661421 Liplje. Izvajalec del, Komunalno podjetje Kamnik, d. o. o., je izvedlo utrditev brežin nad in pod občinsko cesto ter s tem izboljšalo prevodnost meteornih voda.
Postavitev avtobusnih postajališč
Občina Kamnik je tudi v letošnjem letu nadaljevala z postavitvijo in ureditvijo avtobusnih postajališč. Tako se je v letošnjem letu postavilo 5 novih postajališč, in sicer v Soteski, Špitaliču in Podgorju. Vrednost investicije je znašala 20.000 evrov, z ureditvijo pa želimo nadaljevati tudi v letu 2023, in sicer na območju Volčjega potoka, Kamniške Bistrice in Gozda.
Asfaltiranje makadamskih cestišč
Izvajalec del, Resal, d. o. o., je v preteklem tednu nadaljeval z deli za izvedbo asfaltiranja javne poti (JP 661052) na območju Velike Lašne (v času izvajanja del, predvidoma od 8. do 17. ure, bo izvedena popolna zapora in onemogočen promet) in z deli za izvedbo asfaltiranja javne poti na območju naselja Klemenčevo (JP 660431). V tem tednu je predvideno, da bo izvajalec, Resal d. o. o., izvajal tudi dela za izvedbo asfaltiranja lokalne ceste (LC 161101) na območju Motnika oziroma Bele.
Izvajalec del, Trgograd d. o. o., je v preteklem tednu nadaljeval z deli za asfaltiranje javne poti v Šmarci (območje Bistriške ceste; LZ 160721) ter izvajal dela za asfaltiranje makadamske poti na območju Kršiča (JP 660581), v predvideni dolžini 100 metrov.
Izvajalec del, Komunalno podjetje Kamnik, d. o. o., bo v tem tednu pričel izvajati dela za asfaltiranje dveh cestnih odsekov na območju Podgorja (JP 660111, v predvideni dolžini 175 metrov, in JP 610118, v predvideni dolžini 50 metrov).
Za razumevanje in strpnost v času trajanja del ter zapor se zahvaljujemo.
Izgradnja podpornih zidov ter obnova infrastrukture v naselju Markovo
Izvajalec del, VBT d. o. o., je v preteklem tednu končal z izgradnjo komunalne infrastrukture, ki bo omogočala ločeno odvajanje fekalnih in meteornih voda. Pri geomehanskem nadzoru izvedenih del je bilo ugotovljeno, da se zaradi varnosti ter dodatne zaščite podaljša oporni zid za nekaj metrov, tako da bo izvajalec del v tem tednu izvedel še podaljšanje opornega zidu.
Sanacija cestišč
Izvajalec del, Trgograd d. o. o., je v preteklem tednu izvedel asfaltiranje cestišča na Ljubljanski cesti (Duplica), in na območju lokalne ceste Mekinje – Godič (LC 160051, sanacija treh odsekov lokalne ceste, v skupni predvideni dolžini 611 metrov). V tem tednu je načrtovana sanacija dela cestišča proti Jakopičevi ulici (JP 660146).
Za razumevanje in strpnost v času trajanja del ter zapor se zahvaljujemo.
Izgradnja kanalizacije Stahovica – Črna pri Kamniku
V preteklem tednu se je v okviru rednega vzdrževanja državne ceste od Stahovice do naselja Črna pri Kamniku nadaljevalo urejanje bankin ter nameščanje prometne signalizacije.
Ureditev varnih šolskih poti pri Osnovni šoli Toma Brejca
Občinska uprava je naročila izvajalcu del za ureditev varnih šolskih poti na JP št. 660331-KAJUHOVA POT ob Osnovni šoli Toma Brejca. Uredil se je 3D prehod za pešce, in sicer z namenom povečanja prometne varnosti in umirjanja prometa. Poleg postavitve standardnih prometnih znakov, so bili izvedeni še barvni arhitekturni elementi (barvni krogi različnih dimenzij), ki opozarjajo na občutljivo območje šole. S tako pisano ureditvijo se voznike na prijazen način opozori in opomni, da hitrost in način vožnje prilagodijo okoliščinam na cesti. Na območju je narejena označba oziroma rumeno polje z napisom »ŠOLA«, poleg vseh teh naštetih del pa so se dodatno zgradila parkirna mesta. Dela so se izvedla na podlagi Smernic za postavitev in izvedbo urbane opreme ter arhitekturnega oblikovanja prometnih površin za izboljšanje prometne varnosti otrok in šolarjev, v katerih je predlaga vodila za oblikovanje cestnih znakov, ki bi udeležence v prometu opozarjale na bližino šole.
Oddelek za družbene dejavnosti
Izgradnja nove Osnovne šole Frana Albrehta Kamnik
Dela na gradbišču so se v preteklem tednu pospešeno nadaljevala. Na območju lamele A je potekala demontaža opažev stropne plošče nad nadstropjem lamele, izvajala so se elektroinštalacijska dela, evakuacijski jaški zaklonišča. Hkrati so se zidali opečni zidovi v nadstropju lamele A ter kitale stene na stičišču opažnih plošč.
Na območju lamele B je potekala montaža jeklene konstrukcije, medtem ko so se na lameli C pripravljale špalete za vgradnjo stavbnega pohištva.
Zamenjava ograje pri Osnovni šoli Šmartno v Tuhinju
Zaradi dotrajane in poškodovane ograje pri Osnovni šoli Šmartno v Thinju smo pristopili k zamenjavi le-te. V okviru evidenčnega naročila je bil kot najugodnejši izbran ponudnik Minis, d. o. o. iz Žalca. Vrednost zamenjave dotrajanega dela ograje je znašala 20.038,76 evra z DDV.
Obnova elektro inštalacij v Vrtcu Antona Medveda Kamnik, enota Pestrna II. faza
V Vrtcu Antona Medveda Kamnik, v enoti Pestrna je končana obnova elektro inštalacij. Obnova je potekala v dveh fazah. Zamenjan je bil električni razdelilnik v tehničnem prostoru, odstranjeni so bili dotrajani kabelski vodi in položeni novi nadgradni kabelski kanali, zamenjane so bile nekatere vtičnice, stikala varnostna razsvetljava in svetlobna telesa. Celotna vrednost obnove znaša 85.335,89 evra.
Zamenjava dela ograje v Vrtcu Antona Medveda Kamnik, enota Pestrna I. faza
Zaradi poškodovane in dotrajane betonske ograje, se je v Vrtcu Antona Medveda Kamnik pristopilo k zamenjavi ograje. Postavljena je bila panelna ograja, II. faza zamenjave ograje pa se bo nadaljevala v prihodnjem letu. Vrednost investicije za I. fazo znaša 16.812,03 evra.
Blagoslov spominske plošče Francu Mihaelu Paglovcu in Ignaciju Škodi
Župan Matej Slapar se je v petek, 11. novembra 2022, udeležil blagoslova spominske plošče Francu Mihaelu Paglovcu in svete maše, posvečene Francu Mihaelu Paglovcu in Ignaciju Škodi, ki je potekal v župnijski cerkvi sv. Martina v Šmartnem v Tuhinju.
Blagoslov spominske plošče Francu Mihaelu Paglovcu, nekdanjemu šmarskemu duhovniku in graditelju cerkva v baročnem slogu ter sedanjega župnišča, je opravil ljubljanski nadškof msgr. Stanislav Zore, ploščo pa so pretekli mesec postavili župljani.
Po sveti maši je potekal krajši kulturni program, ki ga je vodil slavist Brane Šimenc.
Oddelek za razvoj in investicije
Izgradnja kolesarske povezave Kamnik–Godič
Na kolesarski povezavi Kamnik–Godič nadaljujemo z gradbenimi deli za ureditev ustreznega prehoda za pešce in kolesarje čez regionalno cesto. V križišču državne in občinske ceste bomo izvedli poševno prečkanje pešcev in kolesarjev, ustrezno poglobili cestne robnike in prilagodili ostalo horizontalno signalizacijo v križišču. Nadaljujejo se tudi dela na počivališčih in montaža opreme počivališč in zasaditvena dela.
Projekt Kolesarska povezava Kamnik–Godič sofinancirata Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj in Republika Slovenija.
Konferenca »Alpska mesta«
V sredo 9.11.2022 je pod okriljem Alpske konvencije potekala spletna konferenca Alpska mesta – ključ do trajnostnega razvoja v alpski regiji
Predstavljeni so bili rezultati poročila "Alpska mesta", pri pripravi katerega je sodeloval tudi urad Omrežja alpskih občin. Vsebina poročila je na voljo na naslednji povezavi: https://alpinetowns.alpconv.org/.
Cilj poročila o stanju v Alpah je razumeti, kako sistem poselitve vpliva na trajnostni razvoj Alp: kot izvor izzivov, kot so urbanizacija, poraba virov in pretoki ljudi in blaga - pa tudi kot osrednji del trajnostnih rešitev za prihodnost.
Javno naročilo »Izgradnja hodnika za pešce Soteska – Poreber«
V torek, 8. 11. 2022, smo na Portalu javnih naročil objavili javno naročilo male vrednosti »Izgradnja hodnika za pešce Soteska – Poreber«.
Objava javnega naročila s pripadajočo razpisno dokumentacijo je dostopna na naslednji povezavi (Portal javnih naročil): https://www.enarocanje.si/Obrazci/?id_obrazec=462848
Ponudniki so vabljeni k oddaji svojih ponudb preko portala e-JN do torka, 22. 11. 2022, do 9. ure.
Sestanek Združenja Kamniško – Savinjske Alpe
V petek, 11. novembra 2022, je v Kamniku potekal sestanek Združenja Kamniško-Savinjske Alpe. Sestali smo se predstavniki vseh sodelujočih občin in obravnavali aktualne zadeve. Seznanili smo se s poročilom o prevozu okoli Kamniško-Savinjskih Alp.
V letošnjem letu je bilo število prepeljanih potnikov nekoliko nižje kot v lanskem letu. Naslednje leto bo potrebno več dela posvetiti promociji prevoza. Projekt Vodne zgodbe se zaključuje konec leta 2022. V okviru projekta je bilo v zadnjih dveh letih organiziranih veliko dogodkov, ki so bili namenjeni osveščanju o skrbi za ohranitev pitne vode. Eden od rezultatov je tudi vodna pot okoli KSA, ki je v fazi zaključevanja. Vsi rezultati bodo podrobneje predstavljeni na zaključnem dogodku projekta, ki bo v mesecu decembru. Trenutno je v pripravi tudi knjiga o KSA in nova spletna stran. Vse občine se strinjamo, da se sodelovanje v okviru Združenja KSA v naslednjem letu okrepi in razširi na več področij razvoja (poleg turizma predvsem na varstvo okolja). Sestanek je potekal na območju bivše KIK Kamnik in sicer na Območju 70.
S projektom MUHA in novimi orodji tudi v Sloveniji do učinkovitega upravljanja tveganj pri oskrbi s pitno vodo
Na zaključni konferenci projekta MUHA, ki je potekala v M Hotelu v Ljubljani, so partnerji iz Slovenije, Italije, Hrvaške, Srbije, Črne gore in Grčije predstavili končne izsledke in rezultate skupnega projekta, ki že od marca 2020 poteka v okviru evropskega programa Interreg ADRION. Projekt naslavlja usklajene pristope ter okvire za upravljanje tveganj v povezavi z oskrbo s pitno vodo. Uvodne nagovore na konferenci so v prisotnosti vodje projekta MUHA prispevali vidni predstavniki slovenskega ministrstva za zunanje zadeve za vodno diplomacijo ter veleposlaniki iz Hrvaške, Italije in Grčije. Sodelujoči strokovnjaki so na mednarodni konferenci v skladu s prenovljeno evropsko direktivo predstavili razvita orodja za podporo pripravi strategij in načrtov varne oskrbe s pitno vodo.
V ta namen so bila v projektu razvita učinkovita spletna orodja za analizo tveganj pri upravljanju vodovodnih sistemov v navezavi z nevarnostjo izrednih onesnaženj, poplav, suš ali potresov. Ti dogodki v celotni jadransko-ionski regiji predstavljajo glavno nevarnost za nemoteno oskrbo s kakovostno pitno vodo. V projektu MUHA sta Slovenijo zastopali Univerza v Ljubljani z raziskovalci s Fakultete za gradbeništvo in geodezijo (FGG) in Naravoslovnotehniške fakultete (NTF) ter Občina Kamnik, ki je zaradi pogostih hudourniških poplav in prisotne nevarnosti potresa ali izrednega onesnaženja predstavljala pilotno območje projekta. V okviru projekta je občina z izvedenimi ukrepi povezovala tako varnost vodovodnega sistema kot tudi razvoj procesov odziva v primeru izrednih dogodkov z nadgradnjo štabnega sistema varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami. Srečanje strokovnjakov je potekalo v angleškem jeziku.
V svojem uvodnem nagovoru je Tanja Miškova, veleposlanica za vodno diplomacijo z Ministrstva za zunanje zadeve, predstavila vlogo Slovenije v svetovni vodni politiki. Da ima voda v čezmejnih odnosih izjemno vidno in pomembno vlogo, so se strinjali tudi hrvaški veleposlanik Boris Grigić, italijanski veleposlanik Carlo Campanile in grški veleposlanik Eleftherios Kouvaritakis. Udeležence konference je zatem pozdravil še vodja projekta MUHA Emanuele Romano, ki prihaja z Inštituta za raziskave voda italijanskega nacionalnega raziskovalnega sveta (CNR). Sledila je okrogla miza, na kateri so razpravljali o načrtih varne oskrbe z vodo in potrebi po njihovi pripravi in uvajanju v procese dela upravljavcev vodovodnih sistemov, v skladu s prenovljeno evropsko direktivo o pitni vodi.
Program usposabljanja upravljavcev vodovodov je v luči neprekinjenega poslovanja za obvladovanje tveganja nesreč v nadaljevanju predstavil Christian Plohberger, član mednarodnega združenja vodovodov Podonavja (IAWD). Cilj njihovih programov usposabljanja je povečevanje ozaveščenosti med člani v sodelujočih državah ter seznanjanje z metodami obvladovanja incidentov in kriz, saj ta predstavlja preizkušen način obvladovanja nenadnih neželenih dogodkov v kritični infrastrukturi, kot sta oskrba s pitno vodo ali čiščenje odpadne vode. Tovrstni dogodki so v zadnjih letih postali vse pogostejši, verjetnost, da se bodo suše, močne padavine, poplave ter dvig morske gladine zaradi podnebnih sprememb še intenzivirali, pa je vse večja. V nadaljevanju je Andrea Duro z Oddelka za civilno zaščito italijanske vlade predstavil vlogo civilne zaščite v primeru naravnih nesreč v povezavi z oskrbo s pitno vodo. Sodelovanje in povezovanje nacionalnih sistemov civilne zaščite z upravljavci vodovodov je nujno potrebno, zlasti v primerih naravnih nesreč večjega obsega, še posebej zato, ker gre za velike subjekte, za katere je značilna povsem različna organizacijska in upravljavska kultura. Žal upravljavci vodovodov s civilno zaščito pogosto sodelujejo le v izrednih razmerah, pomanjkljivo pa v fazi priprave, zato so skupni protokoli v primeru vpliva naravnih nesreč na oskrbo s pitno vodo nujno potrebni. Zanimivo strokovno razpravo, ki je sledila predstavitvam, je moderiral doc. dr. Primož Banovec s Fakultete za gradbeništvo in geodezijo.
Vodja projekta MUHA dr. Emanuele Romano je zatem podrobno predstavil cilje projekta in partnerstva, ki se v sodelujočih državah nanašajo na obvladovanje tveganj pri oskrbi z vodo, kot so izredna onesnaženja, poplave, suše in potresi. Deset partnerjev projekta MUHA prihaja iz nacionalnih raziskovalnih ali raziskovalno-izobraževalnih institucij, podjetij za oskrbo s pitno vodo, občin ter civilne zaščite.
Izr. prof. dr. Barbara Čenčur Curk z Naravoslovnotehniške fakultete je predstavila tveganja pri oskrbi s pitno vodo in vlogo načrtov varne oskrbe z vodo. Za vsako posamezno nevarnost, ki jo prinašajo suše, poplave, potresi ali onesnaženja, je treba določiti ranljivost posamezne komponente vodovodnega sistema, kot so napajalno območje z zajetjem, priprava vode, vodovodno omrežje in hišni razvod, ter predvideti možna tveganja. Inventar posameznih dogodkov nesreč, vzrokov za nesrečo ter njihovih posledic in vplivov predstavlja katalog, ki je podlaga za izdelavo ocene tveganja in načrta varne oskrbe s pitno vodo. V primeru nesreče, ki bi vplivala na oskrbo s pitno vodo, je zelo pomembno tudi povezovanje odziva upravljavca vodovodnega sistema s širšim odzivom organiziranih sil civilne zaščite za reševanje na lokalni ravni, pri čemer je treba zajeti celoten cikel obvladovanja nesreč: pripravljenost, odziv, blažitev posledic in obnova.
Doc. dr. Primož Banovec s Fakultete za gradbeništvo in geodezijo je predstavil sistem za podporo odločanja, ki je bil razvit v okviru projekta MUHA in podporno mrežo uporabnikov tega orodja. Sistem omogoča celostni pristop k pripravi načrtov varne oskrbe z vodo z izhodišči, ki so podana v smernicah Svetovne zdravstvene organizacije (WHO 2009) in evropskem standardu EN 15975 – 2. del (2011). Uporabnikom pomaga pri izdelavi načrta varne oskrbe z vodo za posamezno komponento vodovodnega sistema in za vsako posamezno vrsto nesreče oziroma nevarnosti. S pomočjo spletnega orodja je mogoče vsak načrt ukrepov za obvladovanje tveganj izdelati na podlagi baze podatkov, ki omogoča izdelavo ocen tveganj za varno oskrbo s pitno vodo na osnovi enotnega, preverljivega in primerljivega postopka.
Pogled upravljavcev vodovodov na obvladovanje nesreč in zagotavljanje varnosti pri oskrbi s pitno vodo je v nadaljevanju predstavil Dragan Kranjčić iz Istarskega vodovoda na Hrvaškem. Pomemben element preverjanja sposobnosti odziva na nesreče predstavljajo štabne vaje, zato so jih v okviru projekta MUHA izvajali v vseh partnerskih državah. Štabne vaje omogočajo simulacijo procesov odločanja med številnimi institucijami, ki imajo specifične pristojnosti na področju oskrbe s pitno vodo in/ali na področju zaščite in reševanja. Z izvedbo vaj izboljšujejo organizacijo, vodenje in izvajanje dejavnosti zaščite in reševanja v primeru naravne nesreče, ki bi prizadela delovanje vodovodnega sistema in s tem seveda končne uporabnike. V okviru projekta so razvili smernice za organizacijo, izvedbo in analizo tovrstnih štabnih vaj, kakor tudi priporočilo, da je treba vaje izvajati redno.
Prof. dr. Vasilis Kanakoudis in mag. Anastasia Papadopoulou z Oddelka za gradbeništvo grške Univerze v Thessaliji sta kot zadnja govornika predstavila še osnutek akcijskih načrtov za odporno oskrbo z vodo za ciljne institucije, torej za upravljavce vodovodov in agencije, pristojne za upravljanje voda in civilno zaščito. Akcijski načrti so usmerjeni v krepitev tvornega medinstitucionalnega sodelovanja ter integracijo mehanizmov načrtovanja varnosti voda v rednem delovanju podjetja za oskrbo s pitno vodo. To prispeva k uspešnemu postopku prenosa revidirane Direktive o pitni vodi v nacionalno zakonodajo držav Jadranske regije, predvsem pa samemu izvajanju nalog, ki jih prinaša prenovljena Direktiva.
V sklepnem delu zaključne konference so partnerji projekta MUHA podpisali še skupno izjavo, s katero so se zavezali k uresničevanju vseh sprejetih rešitev in podlag za izboljšano obvladovanje tovrstnih izzivov.
Policijska postaja Kamnik
7. november
UPORABA PONAREJENEGA NEGOTOVINSKEGA PLAČILNEGA SREDSTVA
Neznani storilec je neznano kje na neugotovljen način preko medmrežja pridobil podatke bančne kartice Visa, last oškodovanca in opravil več nakupov ter ga tako oškodoval. Sledi zbiranje obvestil in pa kazenska ovadba na okrožno državno tožilstvo.
NAJDEN ELEKTRIČNI SKIRO
V dopoldanskem času je občan sporočil, da je nasproti trgovine Lidl našel električni skiro, neznanih serijskih št. z nalepko DocGreen, črne barve. Glede nato da je bilo dlje časa prislonjeno, je povsem možno, da je bilo odtujeno. Če omenjeni skiro kdo pogreša, naj ga čim prej pride iskat na Policijsko postajo Kamnik.
8. november
ZASEG PREPOVEDANE SNOVI
V Kamniku je policist kršitelju, zasegel alu folijo z neznano snovjo rjave barve v grudi, za katero se sumi, da gre za prepovedano drogo. Po opravljeni analizi na prepovedano drogo, sledi hitri postopek po Zakonu o proizvodnji in prometu s prepovedanimi drogami.
PROMETNA NESREČA
Na kamniški obvoznici je prišlo do prometne nesreče, ki jo je povzročila neprevidna voznica, le-ta je zaradi prekratke varnostne razdalje trčila v pred seboj stoječe vozilo. Povzročiteljici je bil na kraju izdan plačilni nalog po Zakonu v cestnem prometu.
REALIZIRANA PRIVEDBA
Policisti so na podlagi zaprosila Okrožnega sodišča Ljubljana, realizirali odredbo za privedbo osebe, ki se ni sama zglasila na sodišču, prav tako pa ni prevzemala pošte. Tako da je bil po hitrem postopku odpeljan na sodišče.
9. november
GLASNA GLASBA
Policisti so na Duplici obravnavali kršitev po Zakonu o varstvu javnega reda in miru zaradi glasnega kričanja in udarjanjem z vrati in s tem posledično motenje nočnega miru in počitka. Kršitelju bo zaradi kršitve izdan plačilni nalog.
DRZNA TATVINA
Neznani storilec je sredi belega dne iz gostilne na posebno predrzen način iz blagajne gostinskega lokala vzel denar. Zaposlena je stekla za storilcem ga zaustavila in mu vzela denar. Policista sta nato po danem opisu storilca izsledila na ulici in opravila identifikacijski postopek. Po vseh zbranih obvestilih in pregledu posnetkov sledi kazenska ovadba na pristojno sodišče.
10. november
PRIJETA PRI TATVINI
Policisti so bili obveščeni o tatvini artiklov zaposlene v podjetju. Storilka je izvršila tatvino artiklov in je bila s strani varnostnika ob izhodu iz službe ustavljena, kjer so ji bili izdelki s strani policista zaseženi in vrnjeni podjetju. Zaposlena je za početje prejela kazensko ovadbo.
PRIJETA PRI TATVINI
V trgovini New Yorker je znana storilka odtujila dva artikla z namenom, da si protipravno prilasti stvari majhne vrednosti. Pri izhodu iz trgovine je bila zalotena s strani blagajničarke. Storilka je nato artikla vrnila, zoper njo pa sledi kazenska ovadba na sodišče.
12. november
PROMETNA NESREČA
Na Domžalski cesti se je zgodila prometna nesreča z manjšo materialno škodo, v kateri sta udeleženca izpolnjevala vse pogoje za vožnjo v cestnem prometu. Na kraju je bilo izdano le obvestilo o odstopu od ogleda prometne nesreče.
TATVINA SKIROJA V SUPERNOVI
Policisti so obravnavali tatvino električnega skiroja izpred Supernove, kjer je neznanec pristopil do skiroja znamke SEGWAY DE28E, rdeče in črne barve in se z njim odpeljal iz nakupovalnega centra. Sledi zbiranje obvestil in kazenska ovadba na sodišče.
13. november
ZASEG PREPOVEDANE SNOVI
V centru Kamnika je policistka kršitelju zasegla bel papirnat robček z neznano snovjo rastlinskega izvora zelene barve, za katero se sumi, da gre za prepovedano drogo. Po analizi zoper kršitelja sledi odločba s hitrim postopkom po ZPPPD.