Na območju Občine Kamnik poteka več delovišč sanacijskih obnov vodotokov in hudournikov. Direkcija Republike Slovenije za vode na podlagi izdelanega programa sanacije za izvedbo ureditev vodotokov po poplavah, skupaj s podjetjema Hidrotehnik, d. o. o. in Nivo Eko, d. o. o. ter podizvajalci izvaja sanacijo po poplavah.
Z urejanjem in sanacijami vodotokov po poplavah se v prvi vrsti zagotavlja večja pretočnost, čiščenje naplavin in plavja ter zavaruje poškodovane brežine vodotokov. Direkcija Republike Slovenije za vode je pripravila posebno aplikacijo, kjer lahko spremljate delovišča koncesionarja v občini Kamnik:
https://poplave2023.evode.si/
Podjetje S5 projekt, d. o. o. nadaljuje z izgradnjo kanalizacijskega sistema v Motniku, izvedbo izkopov, vgrajevanjem jaškov, polaganjem ter povezovanjem vodov, sanacijo meteorne kanalizacije, vgrajevanjem vodov za javno razsvetljavo, predpripravo za asfaltiranje in montažo čistilne naprave.
V preteklem tednu je izvajalec del družba GP Resnik, d. o. o. nadaljeval z deli ureditve športnih, prometnih in drugih zunanjih površin na območju UN K9 Šole.
Izvajala so se gradbena dela na območju športnih površin med šolama, in sicer se je izvajala vgradnja granitnih kock, nasutje in utrjevanje poti s kamnitim drobljencem, ter izvajanje del izvedbe elektro kabelske kanalizacije in jaškov javne razsvetljave ob peš poteh in na športnih površinah.
Na delu športnih površin je izvajalec izvedel vgradnjo elementov linijske rešetke za odvodnjavanje padavinskih voda s površine igrišča.
Projektant, investitor in izvajalec del so uskladiti izvedbo pešpoti, ki povezuje parkovne površine z obstoječim podhodom pod Šolsko ulico. V tem tednu bo izvajalec nadaljeval z deli na območju športnih površin med šolama.
Občina Kamnik v sklopu projekta ureja Keršmančev park v Kamniku kot ene ključnih zelenih površin v središču mesta. V prejšnjem tednu smo nadaljevali z obnovo poti ter začeli z zamenjavo obstoječe lamelne ograje, ki jo bomo nadomestili z leseno ograjo.
V sredo, 21. 5. 2025, smo na Portalu javnih naročil objavili javno naročilo male vrednosti »Vzdrževanje gozdnih cest v letu 2025«. Objava javnega naročila s pripadajočo razpisno dokumentacijo je dostopna na naslednji povezavi (Portal javnih naročil):
https://www.enarocanje.si/#/pregled-objav/913375?d=1
Ponudniki so vabljeni k oddaji svojih ponudb preko portala e-JN do četrtka, 5. junija 2025, do 9. ure.
V četrtek 22. maja je v Tehnološkem parku v Ljubljani potekala prva seja Odbora za človeške vire in izobraževanje, v okviru Ljubljanske urbane regije. Glavni namen tega srečanja je bil, da se različni deležniki v regiji, ki delujejo na področju človeških virov in izobraževanja med seboj spoznajo, informirajo in povezujejo.
Liljana Drevenšek je predstavila Osrednjeslovensko regijo, ki je v več pogledih izstopa med drugimi razvojnimi regijami v Sloveniji. Ima najvišji BDP na prebivalca, ustvari več kot 1/3 slovenske BDV, v njej je lociranih 1/3 vseh slovenskih podjetjih, ima najnižjo povprečno starost prebivalcev, najvišji naravni prirast in skupni selitveni prirast, visok delež tujih državljanov, je vodilna po izobrazbeni strukturi in ima najvišji delež otrok vključenih v vrtce.
Barbara Vrtačnik iz Zavoda RS za zaposlovanje je predstavila aktualne razmere na trgu dela v Osrednjeslovenski regiji. Konec aprila je bilo na Zavodu za zaposlovanje Osrednjeslovenske regije, prijavljenih 12.918 registriranih brezposelnih oseb. V zadnjih 10 letih narašča število prostih delovnih mest, število brezposelnih oseb pa se zmanjšuje. Od leta 2014 število delovno aktivnih tujcev v Sloveniji hitro raste. Še naprej prevladujejo tujci iz držav JV Evrope, v porastu je število tujcev, ki v RS prihajajo iz Azije.
Dejan Marinčič je predstavil projekt »Podjetno nad izzive v Ljubljanski urbani regiji – PONI LUR«. Projekt se izvaja že od leta 2020 in je sofinanciran s strani evropskih sredstev. Priključi se lahko vsak, ki ima podjetniško idejo in se prijavi na Javni poziv PONI, ki je objavljen dvakrat letno. Izbrani kandidati (sočasno je vključenih do 12 kandidatov) se za 4-mesece redno zaposlijo na Regionalni razvojni agenciji Ljubljanske urbane regije. V tem času potekajo podjetniška usposabljanja, mentorstvo, pomoč pri razvoju poslovne ideje ter izdelavi poslovnega načrta, pomoč pri uresničitvi poslovne ideje ter individualna izobraževanja. Od leta 2020 do danes je bilo skupaj na PONI LUR 109 udeležencev in 56 novoustanovljenih podjetij.
V preteklem tednu je bil predlog Odloka o ustanovitvi Javnega zavoda Kamniško – Savinjske Alpe obravnavan na Občinskem svetu Občine Luče in na Občinskem svetu Občine Jezersko (prvo branje). Tako kot v Kamniku so tudi v Lučah in na Jezerskem svetniki sprejeli odlok v prvem branju in izrazili podporo ustanovitvi zavoda. Sledi še obravnava na občinskih svetih občin Preddvor in Solčava. Občine pripravljamo vse potrebno za izvajanje prevoza okoli KSA v poletnih mesecih. V zaključni fazi je priprava rezervacijske platforme, preko katere bo letos mogoče kupiti karto za prevoz. Potekajo tudi priprave na izvedbo novinarske konference in druge promocijske aktivnosti.
19. maj
TATVINA AKUMULATORJA S SEMAFORJA
Policisti so bili napoteni na delovišče Črnivec - Kranjski Rak, od koder je klical delavec Gorenjske gradbene družbe d. d., da so jim ukradli akumulator s semaforja. Materialna škoda je 180 evrov. Sledi zbiranje obvestil in kazenska ovadba.
POSKUS VLOMA V OSEBNO VOZILO
Policisti so bili napoteni v Komendo, od koder je klicala oškodovanka in povedala, da so ji poskušali vlomiti v osebno vozilo. Na kraju je bilo z zbiranjem obvestil ugotovljeno, da je neznani storilec, 17. maja 2025, med 19. in 22. uro pred pošto v Komendi neovirano pristopil do osebnega avtomobila Mercedes C-razred in s primernim predmetom na vzvod želel odpreti prednja leva vrata vozila, a je od dejanja zaradi neznanega razloga odstopil. Z navedenim dejanjem je neznani storilec oškodoval oškodovanca za 200 evrov. Sledi zbiranje obvestil in kazenska ovadba.
20. maj
MOTENJE NOČNEGA POČITKA
Policisti so bili napoteni na Ljubljansko cesto v Kamniku, kjer naj bi razgrajali v lokalu Mozaik.
Ob prihodu policistov na kraj je bil lokal Mozaik zaprt, pred lokalom pa so bile tri osebe, ki so se pogovarjale in so bile v fazi razhajanja. Sledi zbiranje obvestil in v primeru kršitve ustrezen ukrep.
NAJDEN DENAR NA BANKOMATU
Policisti so bili napoteni na bencinski servis MOL, kamor je občan prinesel najden bankovec za 10 evrov. Na kraju je bilo ugotovljeno, da je občan našel bankovec za 10 evrov v reži bankomata. Sledi zbiranje obvestil in vrnitev denarja lastniku.
21. maj
TATVINA E-SKIROJA NA KLAVČIČEVI ULICI
Policisti so bili napoteni na Klavčičevo ulico v Kamniku, od koder je poklical občan in povedal, da mu je neznanec odtujil električni skiro, vreden 400 evrov, iz kolesarnice bloka. Kako je vstopil v kolesarnico, ni znal povedati. E-skiro se je nahajal v blokovski kolesarnici, kjer je več koles, mopedov ... vstop vanjo pa ima več stanovalcev. Sledi zbiranje obvestil in kazenska ovadba.
NAJDENA DENARNICA
Na policijski postaji se je zglasil občan in povedal, da je na Kamniški obvoznici našel denarnico z vsebino (dokumenti). Denarnica je bila vrnjena lastniku.
22. maj
PROMETNA NESREČA S POBEGOM – PODLOM – KRANJSKI RAK
Policisti so bili napoteni na Kranjski Rak, od koder je poklical delavec Gorenjske gradbene družbe d. d., in sporočil, da je neznanec z neznanim vozilom trčil v semafor, s katerim je začasno izmenično enosmerno urejen promet na cesti Podlom - Kranjski rak. Na kraju so policisti ugotovili, da je neznani voznik, 22. maja 2025, med 10 in 11:09 uro trčil v premični semafor in ga poškodoval. S tem je cestno podjetje Kranj oškodovano za 2.000 evrov. Po trčenju je neznani voznik z neznanim vozilom odpeljal s kraja, ne da bi podjetju posredoval podatke. Sledi zbiranje obvestil in ustrezen ukrep.
PIJAN POTNIK NA AVTOBUSU
Policisti so bili napoteni na glavno avtobusno postajo v Kamniku, od koder je poklical voznik avtobusa in povedal, da ima na avtobusu vinjenega potnika, ki noče zapustiti avtobusa. Ob prihodu policistov na kraj se je vinjena oseba zbudila in samoiniciativno zapustila avtobus. Kršitev na kraju ni bila ugotovljena.
23. maj
TATVINA NAHRBTNIKA PRED TRGOVINO LIDL
Policisti so bili napoteni k Lidlu, kjer je oškodovanka prijavila tatvino nahrbtnika z vsebino. Na kraju je bilo ugotovljeno, da je oškodovanka dopoldne prišla pred trgovino Lidl in prodajala časopis Kralji ulice. S seboj je imela črn nahrbtnik z neznanim napisom. Nahrbtnik je odložila v nakupovalni voziček. Po 18.30 je neznanec izkoristil nepazljivost oškodovanke in ji odtujil nahrbtnik z vsebino. Sledi zbiranje obvestil in kazenska ovadba.
24. maj
PRAZNOVANJE ROJSTNEGA DNE V LAZAH
Policisti so bili napoteni v Laze v Tuhinju, od koder je klical anonimni prijavitelj in prijavil glasno glasbo in hrup.
Na kraju je bilo ugotovljeno, da praznujejo rojstni dan. Ugotovljena je bila kršitev po ZJRM 8/2 in izrečeno opozorilo.
PROMETNA NESREČA I. KATEGORIJE
Policisti so bili napoteni na relacijo Stahovica v smeri Bistričice, saj je prišlo do prometne nesreče. Na kraju je bilo z zbiranjem obvestil ugotovljeno, da je voznik traktorja pripeljal iz smeri Zakal proti Bistričici. Voznica osebnega vozila pa je vozila iz smeri Bistričica proti Zakalu. V desnem nepreglednem ovinku cca. 200 metrov v Zakalu je prišlo do trčenja. V prometni nesreči ni bil nihče telesno poškodovan ali alkoholiziran. Nastala je materialna škoda na vozilih. Sledi zbiranje obvestil.
25. maj
GLASNA GLASBA V FUŽINAH
Policisti so bili napoteni v Fužine, od koder je poklical anonimni prijavitelj in prijavil zelo glasno glasbo. Na kraju so policisti ugotovili, da gre za piknik prostor. Opravljen je bil razgovor z mladoporočencem, ki je dejal, da se je poročil, gostje pa odhajajo. Glasna glasba ni bila zaznana.
GLASNI GOSTJE PRED GOSTINSKIM LOKALOM MOZAIK
Policisti so bili poslani v gostinski lokal Mozaik, od koder je klical anonimni klicatelj in povedal, da je na terasi lokala polno gostov, ki kričijo in ga motijo. Prijavitelj ni želel sodelovati v postopku. Na kraju policisti niso zabeležili kršitve, gostje v lokalu so bili mirni in so govorili v pogovornem tonu, glasba je bila v normalni jakosti.