Mali grad

Žan in Artan novim izzivom naproti ob zaključku Osnovne šole 27. julij Kamnik

15.06.2018

 

Žan in Artan novim izzivom naproti ob zaključku Osnovne šole 27. julij KamnikŽupan Marjan Šarec se je dopoldan udeležil valete Osnovne šole 27. julij Kamnik, učenke in učenci pa so nam skupaj z mentorji pripravili prijetno prireditev, na kateri so ob zaključku šolanja Žana in Artana pripravili pestro dogajanje, ki ju je pospremilo novim dogodivščinam naproti.

Žan je o sebi napisal takole: »Rodil sem se v ljubljanski porodnišnici. Najprej sem obiskoval Podružnično šolo Nevljah. Tam me je učila Andreja Modrijan. V tretjem razredu sem med šolskim letom prišel na Osnovno šolo 27. julij Kamnik, ker mi je bila učna snov tam pretežka. Najprej je bila moja razredničarka učiteljica Neva. Tu sem hitro dobil prijatelje in počutil sem se veliko bolje. Veliko prostega časa namenim gasilskim vajam, saj sem član mladinske skupine pri PGD Nevlje. Ko bom star 16 let, bom lahko opravil izpit za prostovoljnega gasilca. Srednjo šolo bom nadaljeval v Ljubljani, vpisal sem program pomočnik pri gradnji. Moja velika želja je postati gasilec in prepričan sem, da mi bo to tudi uspelo, saj bi rad delal na gasilski brigadi.

Artan pa se je na valeti predstavil z naslednjimi besedami: »Ime mi je Artan. Rodil sem se na Kosovu. V Slovenijo sem prišel, ko sem bil star 8 let. Najprej sem obiskoval Osnovno šolo Rodica. Ker nisem dobro razumel slovenskega jezika, sem se prešolal na Osnovno šolo 27. julij Kamnik. Tu sem spoznal dobre prijatelje: Adama, Urha, Gašperja, Špelo, Doris, Žana in Ožbeja. V prostem času igram nogomet, treniram ga v Radomljah. Včasih igram tudi košarko. Odločil sem se, da bom šolo nadaljeval v Nemčiji. Takoj po pouku, se bom s starši preselil tja, saj me tam čakajo moji bratje. Upam, da bom v življenju uspešen in, da bom našel dobro službo.«

Ravnateljica Osnovne šole 27. julij Kamnik Jasna Lampe jima je namenila nekaj želja: »Slovo je vedno težko, če pa je slovo začetek nečesa novega, potem se poslovimo z nasmehom na licih. Artan, še danes se spominjam dne, ko sta si z očetom prišla ogledat šolo, v 7. razredu je bilo to. Tih in zadržan si spremljal pogovor odraslih, v jeziku, ki ni tvoj materin jezik, toda, če pogledam tvoje spričevalo, kjer je pri slovenskem jeziku zapisana ocena dobro, si zaslužiš vse čestitke. In tvojega učenja tujih jezikov še ni konec, saj odhajaš v Nemčijo, kje se boš izučil za poklic v gradbeništvu. V času šolanja pri nas si dokazal, kaj zmoreš, zato verjamem, da ti uspe tudi v nadaljnjem življenju. Žan, ti pa imaš, če se izrazim tako malo po domače, pri nas več kilometrine kot Artan, saj si se nam pridružil v 3. razredu. Tudi tvoja karierna pot pelje v gradbeništvo. Na podelitvi občinskih nagrad najboljšim učencem, si povedal, da želiš postati gasilec. Ob upoštevanju tvojih karakternih lastnosti, ti bo to prav gotovo uspelo. Fanta, ostanita takšna, kot sta, ne ustrašita se pasti življenja, saj tam, kjer je volja, je tudi pot. Srečno.«

Župan Marjan Šarec je zbrane še zadnjič nagovoril: »Draga Žan in Artan, izbrala sta lepa, uporabna poklica. Verjamem, da vajina pot v življenju ne bo najlažja, a na novi poti je tako, nikoli ne veš kaj te čaka. A verjamem, da vama bo uspelo. Spoštovani zaposleni, spoštovani straši, spoštovani učenci, 8 let smo se družili, bili skupaj na vseh prireditvah. Skušal sem vam dati vedeti, da ste enaki ostalim osnovnim šolam v občini. Obravnaval sem vas enakovredno z ostalimi. Spremljal sem vaše uspehe na raznih kvizih, tekmovanjih, na športnih prireditvah, ob zaključkih in začetkih šolskega leta in tako so odšle mnoge generacije od tukaj. Želim si, da bodo vsi našli tisto, kar si v življenju želijo, kar želijo doseči. Slovo je vedno težko in to šolo bom resnično pogrešal, saj so ti otroci tukaj srčni, neposredni, povedo to kar mislijo in ko smo se večkrat srečavali na ulici so mi tako prisrčno skočili v objem, da tega ne morem nadomestiti nobena stvar na svetu. Hvala še enkrat za vse drage učenke in učenci, vam gospa ravnateljica pa obilo uspeha in potrpljenja pri vodenju šole. Mirne počitnice in najdite svojo pot v življenju. Hvala in srečno.«

Ravnateljica Jasna Lampe se je ob koncu zahvalila županu Marjanu Šarcu za osemletno korektno sodelovanje: »Spoštovani gospod župan, 8 let vas je povezovalo z našo šolo. Osem let, v katerih ste se trudili našim učencem zagotoviti enake možnosti, kot jih imajo njihovi vrstniki. Znali ste jim prisluhniti in nagraditi njihov trud z nasmehom, aplavzom, stiskom roke. Naši učenci so v vas našli svojega prijatelja, kljub temu, da so kritični, izredno direktni in brez dlake na jeziku« ter vodji kabineta župana Janji Zorman Macura: »V županovi senci, a kljub temu opažena, je k nam prihajala tudi Janja Zorman Macura. Janja, prav vi ste tista, ki je poskrbela, da se je glas o nas širil znotraj meja Občine Kamnik in tudi širše, za kar se vam iskreno zahvaljujemo.«

Učenci so Žanu in Artanu zaželeli le najboljše z upanjem, da bosta srečna, oba pa sta se zahvalila vsem, ki si jima na poti šolanja stali ob strani, staršem, sošolcem, prijateljem ter učiteljicam in učitelju, katerim sta v znak hvaležnosti podarila vrtnice.

Učenke in učenci so zanju prepevali, skupaj so zaigrali igrico »Nekoč, nekje se je zgodilo…«, zaplesali in se ob koncu posladkali še s torto. Seveda pa smo vsem učenkam in učencem Osnovne šole 27. julij Kamnik zaželeli prijetno poletje, kjer naj se spletejo številne zgodbe prijateljstva.


<< Nazaj | Novice