Mali grad

Veleposlanik Republike Makedonije na obisku pri županu

31.01.2012

 

Dopoldan je na delovni sestanek k županu Marjanu Šarcu prišel veleposlanik Republike Makedonije Igor Popov.

 

Župan in veleposlanik sta se najprej sestala v prostorih Urada župana, kjer sta se pogovarjala o možnostih povezovanja naše občine z nekaterimi makedonskimi občinami, predvsem na področju turizma. Veleposlanik Igor Popov je v enem letu, odkar opravlja funkcijo veleposlanika, obiskal kar nekaj slovenskih občin in z nekaterimi že uspel navezati konkretno sodelovanje. Med drugim z občino Celje, Novo Gorico in Mursko Soboto. Ker je prostovoljec Filip Nadovski iz Makedonije, ki je pol leta preživel v naši občini v sklopu projekta »Journey to progress«, ki ga organizira MC Kotlovnica, nenehno govoril o županu in lepotah Kamnika, se je veleposlanik odločil, da si ogleda te lepote in se sestane z županom.

Po uradnem delu pogovora sta se župan in veleposlanik sprehodila po starem mestnem jedru, obiskala Zavod za turizem in šport v občini Kamnik ter Plečnikovo železniško postajo, kjer deluje Dnevni center za osebe s težavami v duševnem zdravju.

 

<< Nazaj | Novice