Mali grad

Sneguljčica, naša znanilka pomladi!

30.03.2016

 

Popoldan so nam na Osnovni šoli 27. julij Kamnik pripravili prav prijetno kulturno prireditev, ki si jo je v imenu Občine Kamnik ogledal podžupan Matej Slapar skupaj z ravnateljico Osnovne šole 27. julij Kamnik Jasno Lampe.

Sneguljčica, naša znanilka pomladi!

Učenke in učenci Osnovne šole 27. julij Kamnik so nam predstavili Sneguljčico, kot je nismo vajeni. Tudi njihova Sneguljčica je najlepša v kraljestvu in kraljica se je želi znebiti. Zgodba ostaja enaka, ampak taka, kot jo vidijo učenke in učenci, prestavljena v današnji, sodobni čas.

Otroci so nam s pesmijo in plesom pričarali pomlad, popoldan pa namenili vsem mamicam, saj Tone Pavček v svoji pesmi pravi: »Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in na veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.«

Ob tej priložnosti je zbrane pozdravila ravnateljica Osnovne šole 27. julij Kamnik Jasna Lampe in dejala: »Spoštovani starši, to so vaši otroci. Otroci, za katere vam je bilo rečeno, da imajo težave, da imajo posebne potrebe, da je zanje reden osnovnošolski program pretežak. Prav so imeli, vendar takrat mogoče tega niste hoteli razumeti, saj takšna novica ni prijetna. Nekako s težkim srcem ste nam jih zaupali. Pa jih poglejte danes. Naša šola je zanje namreč prostor, kjer so si med seboj enaki, s podobnimi težavami, kjer lahko z individualnim vodenjem in delom v manjših skupinah dosežejo krasne, celo zavidljive rezultate, tako na učnem kot tudi osebnostnem in socialnem področju. Da je temu tako, s svojo srčnostjo in predanostjo poklicu, skrbi kolektiv, za kar se mu najlepše zahvaljujem. Dragi učenci, dragi sodelavci, ponosna sam na vas, da na tako pozitiven način predstavljate našo šolo v lokalni skupnosti. Dragi gostje, hvala ker ste prišli, da z nami podoživite te nepozabne trenutke. Prepričana sem, da vam ni žal, da ste si vzeli čas za nas in da boste odšli od tu z nekim prijetnim občutkom.«

Podžupan Matej Slapar pa je k besedam ravnateljice dodal še naslednje misli: »Lepo pozdravljeni tudi s strani Občine Kamnik. Prav je, da praznujemo praznike. Tudi praznike najpomembnejših ljudi v našem življenju, na eni strani naših staršev, na drugi strani pa tudi dan Občine Kamnik, ko obeležujemo rojstni dan generala Rudolfa Maistra. Tako, kot nas varujejo naše matere, nas varuje tudi naša mati domovina. Prav je, da jo negujemo in jo imamo radi. Ne nazadnje nam domovina tudi veliko da. Živimo v varni državi, kjer smo vsi sprejeti in prav je, da smo na to ponosni. Hvala učenkam in učencem ter njihovim mentorjem, da so nam ob teh praznikih pripravili prijetno prireditev. Hvala tudi za zgodbo o Sneguljčici, iz katere se lahko vsi nekaj naučimo in se vsak v neki vlogi lahko prav gotovo tudi najde


<< Nazaj | Novice