Slovo druge kamniške ekipe v pokalu

19.09.2013

Prvo uradno tekmo v novi sezoni je v OK Calcit Volleyball odigrala druga moška ekipa, ki je včeraj nastopila v drugem krogu pokala Slovenije. Žal se zanjo uvod v sezono ni najbolje končal, kajti mlade Kamničane so v športni dvorani v Mokronogu premagali odbojkarji Mivke Mokronoga, ekipe, ki sicer v novi sezoni ne bo igrala v nobenem slovenskem prvenstvu, sestavljajo pa jo nekdanji dolenjski odbojkarji. Domači odbojkarji so zmagali s 3:1 (19, 30, -16, 16).

»V prvem nizu nam igra ni in ni stekla. Do desete točke smo še bili skupaj, nato pa smo začeli delati neumnosti, pa še domačini so nas 'poservirali'. Prav tako nam ni šlo v napadu, zato je Luko Lazarja na mestu korektorja zamenjal Anže Hribar, Roka Kočevarja na mestu organizatorja igre pa Nejc Smrekat, kar se je izkazalo za dobro. Mislim pa, da je drugi niz odločil zmagovalca nocojšnje tekme in če bi ta niz dobili, bi se domov vrnili z zmago. Praktično smo niz že imeli dobljen, nato imeli šest, sedem zaključnih žog, domačini pa so izkoristili praktično prvo priložnost, ki se jim je ponudila. Tretji niz je bil naš najboljši, tudi po zaslugi servisov Žana Bezjaka, ki je šel v igro namesto Gašperja Hribarja. Čeprav nam povezava bloka in obrambe ni najbolje delovala, se je Žan razigral še v napadu, kar je zadostovalo za zmago, četrti niz pa je bil zelo podoben prvemu. Mivka Mokronog je zasluženo zmagala, gre za dobro ekipo, ki zna igrati odbojko, sam pa sem najbolj nezadovoljen s pristopom k tekmi. Poraz sicer ni tragičen, vendar bi se morali bolj boriti,« je poraz v Mokronogu komentiral Gregor Hribar, trener druge kamniške ekipe, ki je večji del tekme igrala v postavi Nejc Smrekar, Anže Bezjak, Peter Lombergar, Jure Jurič, Timotej Ratek, Anže Hribar in na mestu prostega igralca Metod Golob, igrali pa so tudi Gašper Hribar, Rok Kočevar in Luka Lazar.

Besedilo: Miha Štamcar