Mali grad

Slavnostni koncert Glasbene šole Kamnik, posvečen Rudolfu Maistru

19.03.2014

 

Zvečer je v Vremšakovi dvorani potekal slavnostni koncert Glasbene šole Kamnik, posvečen Rudolfu Maistru, kateremu je prisostvovala tudi podžupanja mag. Julijana Bizjak Mlakar. 

Nastopili so:

Zbrane je sprva pozdravila in nagovorila ravnateljica Glasbene šole Kamnik Darka Skalar: »Slavnostni koncert Glasbene šole Kamnik je delček prireditev ob prazniku Občine Kamnik. Današnji večer nas bo popeljal po življenjski poti kulturnika Rudolfa Maistra, naši najboljši učenci, solisti in orkester pa vam bodo tako pričarali navdiha vreden glasbeni večer.«

Podžupanja mag. Julijana Bizjak Mlakar pa je zbranim nekaj besed namenila v imenu Občine Kamnik: »Glasbena šola Kamnik je zelo pomembna za našo občino, saj ogromno prispeva k bogatemu in pestremu življenju. Brez Glasbene šole Kamnik si ne moremo predstavljati kulturnega življenja v naši občini. V lanskem letu se je rodil še kakovosten pihalni orkester, na katerega, verjamem, bomo Kamničani še naprej zelo ponosni. Posebno sem vesela, da je slavnostni koncert kamniške glasbene šole namenjen občinskemu prazniku in obujanju spomina na našega rojaka generala Rudolfa Maistra.«

Bogate glasbene točke so spretno povezovale učenke Glasbene šole Kamnik in profesorica Ana Smrtnik.


<< Nazaj | Novice