Mali grad

Redni letni občni zbor Društva podeželskih žena Tuhinjske doline

08.03.2014

 

Dopoldan je vgostišču Pri Čibru na Potoku v Tuhinjski dolini potekal redni letni občni zbor Društva podeželskih žena Tuhinjske doline. Z željo po uspešnem letu Društva podeželskih žena Tuhinjske doline je članice in zbrane nagovoril tudi župan Marjan Šarec.

Uvodna beseda je pripadala predsednici Društva podeželskih žena Tuhinjske doline Janji Pestotnik, ki je nekaj besed namenila realizaciji dela preteklega leta, članice pa so potrdile tudi program dela za leto 2014. »Ponovno je prišel čas za naš vsakoletni redni občni zbor. Letos je sobota pač ravno na 8. marec in tako smo še toliko bolj upravičene, da si ta dan vzamemo res zase. Verjemite, drage ženske, da vas bo vse počakalo, če pa bo morda kdo kaj postoril namesto vas, pa tudi prav. V lanskem letu smo bile zelo dejavne na vseh področjih. V začetku leta smo se udeležile vseh občnih zborov v sosednjih društvih in občnega zbora Zveze kmetic. Dve članici sva se udeležile seminarja o poslovanju društev, ki ga je organizirala Zveza kmetic Slovenije. Kot veste, je naše društvo že od vsega začetka vključen oziroma član Zveze kmetic Slovenije.V pomladnem času smo imele kar nekaj pogostitev, kjer smo za različna društva pripravile naše dobrote. Tako smo pogostile ob njihovih občnih zborih izgnance, Gasilsko društvo Šmarca, Gasilsko zvezo Kamnik, pomagale pri odprtju knjižnice v Motniku, pripravile pogostitev za Simfonični orkester Domžale – Kamnik ter ob 35-letnici delovanja zbora Cantemus. V maju smo gostile starodobnike.Poskrbimo pa tudi za dobrodelnost. V septembru smo pomagali botrom otrok TWIMC. Organizirali so dobrodelni koncert, na katerem so pogostili vse nastopajoče. Naše društvo je prispevalo pekovske izdelke.«

Kot smo bili seznanjeni je 15. oktober svetovni dan kmetic in ob tem prazniku se v organizaciji ZKS vsako leto izbira kmetica leta. Tudi Društvo podeželskih žena Tuhinjske doline so imele svojo predstavnico, gospo Nado Štrajhar. Skupaj so se odpeljale v Zagorje in stiskale pesti za njihovo Nado. Vse so bile enkratne, vsaka s svojo življenjsko zgodbo. A laskavi naslov je šel tokrat na Dolenjsko. Je pa ob tej priložnosti postala Nada medijska zvezda.

Predsednica Društva Janja Pestotnik je svoje besede sklenila za zahvalo vsem članicam: »Naj še omenim, da je konec lanskega leta na novo zaživela naša spletna stran. Vsa zahvala velja naši tajnici Urški. Za konec bi se rada zahvalila vsem članicam, posebej še odbornicam, še enkrat pa velja zahvala naši tajnici in blagajničarki, ki sta res požrtvovalni za delo v društvu.«

Župan Marjan Šarec se vedno znova rad odzove povabilu članic Društva podeželskih žena Tuhinjske doline. Vsem je čestital ob današnjem dnevu žena, se jim zahvalil za njihova dobra dela in pohvalil prizadevnost članic Društva, ki so vidna na vseh področjih. Društvo aktivno sodeluje tudi pri projektu Okusi Kamnika, tako so njihovo ime in dobrote prepoznavne tudi izven meja občine. »Vsem se iskreno zahvaljujem za korektno sodelovanje. Hvala vam, da se vedno znova odzovete povabilu za pripravo vaših, domačih dobrot. Domače je res domače in najboljše. Tako je bilo tudi letos, ko ste se z vso odgovornostjo in veseljem odzvale vabilu za pripravo pogostitve ob državnem prazniku dnevu Rudolfa Maistra, ki smo ga lansko leto pripravili v Kamniku. Dobrote izpod vaših pridnih rok so pošle v trenutku in ni bilo človeka, ki jih ne bi prehvalil. Želim vam veliko poguma, volje, vztrajnosti in moči tudi v prihodnje in še enkrat iskrene čestitke ob vašem prazniku.«

Za konec se je s svojo pretresljivo, ganljivo in vsega spoštovanja vredno zgodbo predstavila članica Upravnega odbora Europa Donna - Slovensko združenje za boj proti raku dojk Darja Rojec. Predstavila je svojo tretjo knjigo z naslovom Nasveti in izkušnje iz prve roke, v kateri je zbrala recepte in nasvete bolnikov, ki so si po težki bolezni in posledicah zdravljenja pomagali z naravnimi zelišči, zdravo prehrano in gibanjem.

 


<< Nazaj | Novice