Mali grad

Obisk županje Občine Črnomelj Mojce Čemas Stjepanovič in predstavnikov Štaba civilne zaščite ter Gasilske zveze Črnomelj

07.04.2014

 

Danes je v prostorih Štaba Civilne zaščite Občine Kamnik, na sedežu osrednje gasilske enote Prostovoljnega gasilskega društva Kamnik, potekal obisk županje Občine Črnomelj Mojce Čemas Stjepanovič in predstavnikov  Štaba civilne zaščite ter Gasilske zveze Črnomelj. Goste je sprejel župan Marjan Šarec.

Na obisku smo si izmenjali primere dobre prakse, predstavili smo jim organiziranost sistema zaščite in reševanja ter lokalne javne gasilske službe v naši občini, primere ukrepanja ob večjih naravnih in drugih nesrečah, ki so občino Kamnik prizadele v zadnjih 20-ih letih. Poudarek smo dali na predstavitvi organiziranosti dežurne službe v Prostovoljnega gasilskega društva Kamnik, ki predstavlja poleg vodenja operative glavni element  dobre organiziranosti sistema ukrepanja ob nesrečah.  Primere dobre prakse smo jih predstavili na podlagi ukrepanja ob nedavni ledeni ujmi »žledolom«. Poveljnik Civilne zaščite Občine Kamnik mag. Matjaž Srša je predstavil organizacijo in naloge ter operativno delovanje Civilne zaščite Občine Kamnik. Član Štaba Civilne zaščite Jože Oblak pa je predstavil operativno vodenje intervencij v naši občini, organiziranost in naloge dežurne službe ter vozni park in opremo Prostovoljnega gasilskega društva Kamnik. Gostje so si ogledali prostore Društva in bogato muzejsko zbirko, ki je od leta 2002 urejena v prostorih Društva.


<< Nazaj | Novice