Mali grad

O dečku, ki je postal general

01.04.2019

 

O dečku, ki je postal general V soboto so učenci Osnovne šole 27. julij Kamnik pripravili prisrčno kulturno prireditev z naslovom O dečku, ki je postal general, ki se je odvijala v sklopu prireditev ob prazniku Občine Kamnik. Dogodku sta skupaj z ravnateljico Osnovne šole 27. julij Kamnik Jasno Lampe prisostvovala tudi župan Matej Slapar in direktor Podjetniškega centra Pegasus dr. Robert Ličen, ki je šoli in učencem simbolno predal eno od kinestetičnih miz.

Ravnateljica Osnovne šole 27. julij Kamnik Jasna Lampe je dejala: »Dragi učenci, s pomočjo učiteljic Nine, Nataša, Andreje, Erike in Biserke, vam je uspelo, na prav poseben način počastiti spomin na Rudolfa Maistra, ki se je pred 145 leti rodil prav v Kamniku. Ponosni smo nanj. Veliko je naredil za Slovence in Slovenijo, ni mu bilo vseeno, kje in kako živijo. Tako tudi zaposlenim na naši šoli ni vseeno, kakšne pogoje za delo imajo naši učenci. V ta namen sem na podjetniškem druženju, ki ga je v marcu na Ptuju organiziral Podjetniški center Pegasus, predstavila našo šolo. Približala sem jim našo skrb za vas učence in izpostavila težave pri uresničevanju zastavljenih ciljev usmerjenih predvsem na zagotavljanje optimalnih pogojev za delo, za dobro počutje na šoli in ne nazadnje za zagotavljanje enakih ali celo boljših možnosti na področjih življenja in dela, kot jih imajo vrstniki na večinskih osnovnih šolah. Odziv je bil neverjeten, zbrali so kar 3.484 evrov, tako da bo poleg kinestetičnih miz, katerih nakup je prioriteta v tem šolskem letu, nekaj denarja ostalo tudi še za končni izlet.«

Župan Matej Slapar pa je poudaril pomen Rudolfa Maistra in tega, da se mladi zavedajo pomena njegovih dejanj: »Hvala Osnovni šoli 27. julij Kamnik, da otroke motivirate in vzgajate, da so ponosni na znane Kamničanke in Kamničane, na našo zgodovino in vse lepote, ki smo jim priča. Hvala tudi Podjetniškemu centru Pegasus za donacijo. Trudimo se, da na Občini zgledno skrbimo za urejenost vseh šol, prav nam pa pride tudi pomoč od zunaj. Mislim, da ustvarjamo takšne pogoje, da se naši najmlajši v Kamniku dobro počutijo tudi ob pomoči strokovnega kadra, ki je na Osnovni šoli 27. julij Kamnik fantastičen. Naj mize služijo svojemu namenu.«

Učenke in učenci so skupaj z mentorji pripravili dramsko igro, ki nastala po knjižni predlogi Alenke Juvan z naslovom O Rudolfu brez brkov in o Veroniki, ki je s kačjim repom namahala mamuta, v njej pa so se spomnili na najpomembnejše Kamničanke in Kamničane, govorili so o dediščini generala Maistra in se ob glasbi spomnili na našo zgodovino. Niso pozabili tudi na mamuta in kamniško Veroniko. Z nasmehi na obrazih pa so ob pogledu na predano donacijo Podjetniškega centra Pegasus in dr. Roberta Lična v vrednosti 3.484 evrov zaključili sobotno druženje.

 


<< Nazaj | Novice